67 убити при раздаване на храна в Газа, Израел отрича броя на жертвите

Израелската армия отрече твърденията и заяви, че е използвала само предупредителни изстрели и че броят на жертвите е преувеличен

https://blitz.bg/svyat/67-ubiti-pri-razdavane-na-hrana-v-gaza-izrael-otricha-broya-na-zhertvite_news1096536.html Blitz.bg

Поне 67 души са загинали, докато са чакали камиони с хуманитарна помощ в северната част на ивицата Газа, съобщи здравното министерство, контролирано от Хамас.

Мощна израелска атака по католическа църква в Газа взе жертви, Мелони побесня Снимки

Огън

Според изнесените данни, израелски военни са открили огън по събралото се множество. Израелската армия отрече твърденията и заяви, че е използвала само предупредителни изстрели и че броят на жертвите е преувеличен.

Мощен взрив разтърси Дамаск: Израел нанесе удар по щаба на сирийската армия


Инцидентът се случва на фона на нарастваща хуманитарна криза в палестинския анклав. Израел отправи спешно предупреждение за евакуация на град в Централна Газа, настоявайки жителите да се придвижат към крайбрежието на Средиземно море.

Мярка

Мярката предизвика масова паника сред цивилното население и нова вълна от страх сред израелските семейства, които подозират, че техни близки – държани като заложници – се намират именно в този район.

Помощи

Междувременно кораб с активисти и журналисти отплава от Южна Италия с цел да достави помощи по море и да пробие израелската блокада. Подобна инициатива в миналото завърши с депортиране на участниците и блокиране на достъпа до крайбрежието на Газа от израелските власти.

Иранският президент е бил ранен при израелски удар срещу Техеран


Ситуацията в региона остава изключително напрегната, докато международната общност настоява за хуманитарни коридори и намаляване на насилието.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
3 Коментара
Загрижена
преди 10 месеца

Боже, какво е способен да причини човек. Стига войни, стига безсмислено страдание.

Откажи
Дидо
преди 10 месеца

Почвам да съжалявам че байАдолф не си е свършил работата за която го обвиняеат

Откажи
човек
преди 10 месеца

човек с малка буква: за по-добър Свят само извънземните могат да помогнат!

Откажи