Американските астронавти завършиха основните работи по ремонта на космическия телескоп “Хъбъл”.
За целта Майк Масимино и Майк Гуд трябваше да направят едно от най-продължителните излизания в открития космос. В продължение на почти 8 часа двамата сменяха акумулаторите и 6 жироскопа. Това бе второто от общо 5 планирани излизания в открития космос за ремонта на телескопа. Специалистите се надяват, че обновеният “Хъбъл” ще успее да поработи още 5 години. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.