Адската жега в Щатите се засилва

Чакат 51 градуса в Калифорния

https://blitz.bg/svyat/adskata-zhega-v-shtatite-se-zasilva_news208290.html Blitz.bg

Смъртоносна гореща вълна се очаква с западните щати на Америка. Има вероятност термометрите да се счупят за нови горещи рекорди. Досегашният най-висок беше регистриран в Калифорния – 56,7 градуса по Целзий.

В петък във Финикс термометърът удари 47 градуса. В пустинята в Долината на смъртта в Калифорния бяха регистрирани цели 51 градуса, съобщава Би Би Си.

Хиляди хора останаха по домовете си, след като през целия ден от метеорологичната служба на САЩ предупреждаваха, че тези горещини са опасни за живота. Очаква се екстремно високите температури да се запазят и в началото на следващата седмица. 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай