Афганистан подписа Конвенцията за забрана на използването, притежаването и доставката на касетъчни оръжия на международна конференция в норвежката столица Осло, съобщи пресслужбата на президента на страната.
Според данни на пресслужбата, която цитира думите на посланика на Афганистан в Норвегия Джавид Лудин, от 26 държави-членки на НАТО 18 са подкрепили инициативата, включително Германия, Франция и Великобритания. В международната конференция в Осло, която приключи вчера, участваха представители на 125 държави. Отказаха да подпишат Конвенцията САЩ, Русия, Китай, Пакистан, Индия и редица други държави. Афганистан не притежава касетъчни оръжия и авиация, с която да бъдат употребени, докато военно-въздушните сили на НАТО, разположени в страната, ги използват в боевете с афганистанските талибани. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.