Ахмадинеджад е готов да се срещне с Обама

https://blitz.bg/svyat/ahmadinedzhad-e-gotov-da-se-sreshtne-s-obama_news50311.html Blitz.bg

Иранският президент Махмуд Ахмадинеджад изрази готовност да се срещне с американския президент Барак Обама, съобщи иранската информационна агенция "Фарс".

"През миналата година аз предложих по време на пътуването ми до Ню Йорк за сесията на Общото събрание на ООН да проведем директни дебати с предишния американски президент. Смятам, че подобна лична среща би била полезна и би отговаряла на интересите на увеличаването на сигурността в света. Готов съм да потвърдя това предложение за провеждането на подобна среща с настоящия американски президент за анализиране на международните проблеми", заяви Ахмадинеджад. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай