АЛ уведомила Обама, че арабските държави са готови за мир с Израел

https://blitz.bg/svyat/al-uvedomila-obama-che-arabskite-darzhavi-sa-gotovi-za-mir-s-izrael_news26724.html Blitz.bg

Арабската лига обяви, че е изпратила послание до новоизбрания президент на САЩ Барак Обама, в което го уведомява за готовността на арабските държави да сключат мир с Израел.

В изявление АЛ пояснява, че подписи под посланието са сложили министърът на външните работи на Саудитсак Арабия принц Сауд ал Фейсал като председател на съвета на министрите на външните работи на арабските държави и генералният секретар на лигата Амр Муса. В изявлението се отбелязва още, че посланието е било предадено предадено преди няколко дни от посланика на Саудитска Арабия във Вашингтон и от ръководителя на представителството на АЛ в САЩ на съветник на Обама по политическите въпроси, чието име не се посочва. В него се потвърждава готовността на арабските държави за установяване на справедлив и траен мир с Израел според принципа "земя срещу мир", с резолюциите на ООН и с арабската мирна инициатива. Подчертава се също, че АЛ е решила да активизира контактите си с новата американска администрация, за да я уведоми за своята позиция. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай