Албания официално връчи молба за присъединяване към ЕС, съобщиха пред журналисти в Прага албанският премиер Сали Бериша и и.д. премиер на председателстващата ЕС Чехия Мирек Тополанек.
Албанският премиер се срещна с Тополанек и му връчи официалната молба за приемане на Албания в ЕС. Към молбата е приложен документ, в който се представени демократичните постижения на Албания. РИА “Новости” припомня, че на 1 април т.г. Албания заедно с Хърватия стана член на НАТО. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.