Алистър Дарлинг: Рецесията е “по-тежка, отколкото очаквахме”

https://blitz.bg/svyat/alistar-darling-recesiyata-e-po-tezhka-otkolkoto-ochakvahme_news43040.html Blitz.bg

Рецесията във Великобритания е по-тежка, отколкото очакваше правителството на страната, и не се очаква икономиката отново да тръгне в посока нагоре най-малко до края на годината, заяви британският министър на финансите Алистър Дарлинг.

Дарлинг ще коригира икономическите си прогнози в негативна посока, когато представя годишния бюджет на страната на 22 април, съобщи британският вестник “Сънди Таймс”. Очаква се той да обяви, че икономиката през тази година ще се свие с 3%, което би било най-лошото постижение от Втората Световна война насам и трикратно увеличение на отрицателните прогнози в сравнение с предварителния бюджет, оповестен през ноември 2008 г. “По-лошо е, отколкото си мислехме”, твърди Дарлинг в интервю за изданието. “Смятах, че може да регистрираме ръст през втората половина на годината ... Мисля, че ще дойде края на годината, че тя ще отмине, преди да видим ръст тук”, добавя той. Запитан дали най-лошото е отминало британската икономика, той отговаря: “Мисля, че все още има да извървим част от пътя. Всъщност твърде много зависи от онова, което ще напряват останалите държави”. Британската икономика бе ударена тежко от световната финансова криза и получилият се спад в световен мащаб, като безработицата е най-висока в сравнение с последните 12 години, а страната навлезе в рецесия за първи път от 18 години. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай