Американците пият най-много италианско вино в света

https://blitz.bg/svyat/amerikancite-piyat-nay-mnogo-italiansko-vino-v-sveta_news17658.html Blitz.bg

Американците пият най-много вино в света и същевременно са най-големите потребители на италианско вино. Едва след това в предпочитанията им е френското вино.

Така твърди проучване на Italian Wine & Food Institute, съобщава Pronto Sofia. Според него вносът на италианско вино в Съединените щати през първата половина на годината е достигнал 1.063.779 хектолитра на стойност 575 милиона долара.
Това е с 3,6% по-малко от същия период на миналата година. Вносът на френските и на австралийските вина обаче е спаднал още повече - съответно с 19 и 17%. Същото важи и за вината от Чили и Аржентина.
Експертите обясняват спада във вноса на чужди вина със слабия долар./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай