Американците са най-лошите туристи

Оставят хотелите без пешкири

https://blitz.bg/svyat/amerikancite-sa-nay-loshite-turisti_news139623.html Blitz.bg

Поразителното е, че янките сами са си присъдили това "почетно» звание". В допитването, проведено в САЩ, Австралия, Канада и Ирландия, взели участие 5 600 души Американците са начело на списъка на най-лошите туристи в света, следвани от китайците.На трето място са французите, на четвърто японците, следвани от руските туристи.

Американците сами се критикуват заради навика да си откраднат нещо от хотела, най-често дребно за спомен, сиреч вид клептомания. 40 % от янките признават, че поне веднъж са крали. 28 % са си тръгват с хотелските кърпи от банята, 8 % предпочитат по-скъпите халати, 5 % плячкосват дистанционните управления, 4 % задигат възглавници, 3 % посягат към чаршафите, най-малко са туристите, посегнали на библиите и хотелските чадъри.

Руските туристи пък дразнят персонала и гостите на хотела с навика си навсякъде да се влачат по анцунзи, в комбинация със златни вериги на врата. Рускините ходят и на закуска, окичени със злата и бижута като коледни елхи, и се движат навсякъде на високи токчета, дори и като играя голф. Освен това, руснаците говорят високо, омитат всичкото ядене по масите, лягат на чужди шезлонги и гледат навсякъде да се намърдат без да чакат на опашка.

Японците са невъзпитани и цапат на поразия стаите, особено банята. Те гедат колкото може повече кърпи да изцапат, за да не се минат - нали цената за почистването са и прането е включена престоя. Говорят на висок глас и с ужасна интонация, все едно че непрекъснато се карат.

Китайците пък се движат винаги на групи, не спират да говорят и оставят впечатлението, че лаят. Не правят забележки на децата си, когато обръщат всичко нагоре с краката и надували до дупка звука на телевизорите си. Те също нападат като термити шведските маси.

Французите непрекъснато се оплакваш от някакви липси в стаите и остават последни на бара, като гледат да ги обслужват и след работното време. Циганят се за бакшишите, предпочитат и за чашата чай да плащат с кредна карта, изобщо имат имиджа на скрънзи.

В анкетата не са включени българите, но ние най-добре си знаем, какво биха казали за нас като туристи. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай