Американска астронавтка се научи да готви в безтегловност

https://blitz.bg/svyat/amerikanska-astronavtka-se-nauchi-da-gotvi-v-bezteglovnost_news41849.html Blitz.bg

Астронавтката от НАСА Сандра Магнъс придоби нова специалност по време на престоя си на Международната космическа станция, продължил 129 дни.

В свободното си време единствената дама в състава на предишния постоянен екипаж на МКС експериментираше с приготвянето на храна в условията на безтегловност. Според Магнъс най-трудно е било рязането на кромида, парченцата от който се разлетявали в целия отсек. След кратки изпитания американката открила изход: режела лука върху тиксо, като държала наблизо пластмасови пликчета. Постепенно тя придобила навици за приготвянето на разнообразни ястия в условията на безтегловност. В момента седем астронавти на НАСА, след които и Магнъс, се приготвят за приземяване на нос Канаверал във Флорида. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай