Американски атеисти съдят Буш заради деня на молитвата

https://blitz.bg/svyat/amerikanski-ateisti-sadyat-bush-zaradi-denya-na-molitvata_news17014.html Blitz.bg

Вчера фондацията “Свобода от религията” подаде в американски окръжен съд иск към президента на страната Джордж Буш, губернатора на щата Уискънсин и други държавни чиновници.

Атеистите и агностиците смятат, че федералният закон, с който се установява Национален ден на молитвата, напрушава конституционната забрана за демонстриране на вероизповеданието на чиновниците на обществено място. Националния ден на молитвата се чества всяка година в първия четвъртък от месец май. /АП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай