Американските фондови пазари приключиха със спад

https://blitz.bg/svyat/amerikanskite-fondovi-pazari-priklyuchiha-sas-spad-2_news28243.html Blitz.bg

Американските борсови индекси в края на тръжната сесия в понеделник регистрираха спад в рамките на 0,7-2% на фона на печалните статистики, обявени от редица водещи световни компании.

В края на тръжната сесия индексът “Дау Джоунс” падна с 0,69% до 8 519,69 пункта. “S&P 500” загуби 1,83% от стойността си и достигна 871,63 пункта, а “NASDAQ” се понижи с 2,04% до 1 532,35 пункта. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай