Американските войски трябва да напуснат Ирак до 30 юни 2009 г.

https://blitz.bg/svyat/amerikanskite-voyski-tryabva-da-napusnat-irak-do-30-yuni-2009-g_news25684.html Blitz.bg

Иракският Президентски съвет, в който влизат президентът на страната Джалал Талабани и вицепрезидентите Адел Абдул Махди и Тарик ал Хашими одобри днес иракско-американското споразумение за сигурността, което трябва да бъде утвърдено и от парламента на страната, съобщи американската телевизия "Си Ен Ен".

Една от главните точки в споразумението е съгласуването на датата за пълното изтегляне на американските войски от страната - 30 юни 2009 г. Оттогава всяка операция, която ще се проведе с участието на американски войски на територията на страната, ще трябва да бъде напълно координирана и ще бъде извършвана само със съгласието на иракските власти. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай