Американският държавен секретар Кондолиза Райс, която е на официално посещение в Лондон, седна на пианото в Бъкингамския дворец за малък импровизиран концерт в чест на кралица Елизабет Втора, съобщиха от дворцовата управа.
Райс, която е добра пианистка, получила още от дете обучение на професионално ниво, изсвири мелодия от Брамс под акомпанимента на Луиз, съпругата на британския външен министър Дейвид Милибанд, и трима музиканти от Лондонския симфоничен оркестър. Американският държавен секретар изразила желание да посвири в Бъкингамския дворец и кралицата й предложила това да стане в Музикалната зала, каза говорител на двореца. Елизабет Втора присъствала на част от концерта и след това подарила на Райс запис. Това не е първият случай, в който тя свири пред публика заедно с големи имена - изпълнители на класическа музика като виолончелиста от китайско-американски произход Йо-Йо Ма. Дори малкото име на американския външен министър, Кондолиза, е измислено от майка й, която е преподавател по музика и идва от музикалния термин "con dolcezza" (с нежност), използван в класическата музика. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.