Американската киноактриса Анджелина Джоли стана през 2008 г. най-високоплатената звезда на Холивуд в сравнение с останалите известни актриси. Това сочи класацията на изданието Hollywood Reporter, съобщи РИА "Новости".
Известно е, че Джоли получи 15 милиона долара за филма “Особено опасен”, като хонорарът й може да достигне 20 милиона долара. Newsru припомня, че лицето на Джоли беше посочено като “най-продаваното” през тази година. Списание “Форбс” проучи как се продават тиражите на лъскавите списания, на чиито корица се поместват портрети на знаменитости и установи, че изданията с лицето на Джоли или нейните деца на корицата са се продавали в рекордни тиражи през тази година. Според класацията за хонорарите на холивудските актьори Джоли изпреварва Джулия Робъртс и победителката в класацията за най-скъпите актриси за 2007 г. Рийс Уидърспуун. Носителките на “Оскар” Никол Кидман и Холи Бери не могат да достигнат и 10 милиона долара хонорар за филм. В класацията участват и Камерън Диас, Катрин Хейгъл, Кейт Хъдсън и Дженифър Анистън. Мъжете – кинозвезди далеч изпреварват колегите си от слабия пол. Така популярният актьор Уил Смит, звездата от филмите “Хенкок” и “Аз съм легенда”, е спечелил 80 милиона долара от 1 юни 2007 г. до 1 юли 2008 г. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.