Нов кандидат за чуждестранните активи на "Лукойл".
Според източници на агенция "Ройтерс" саудитската енергийна компания "Мидад Енърджи" е подписала писмо за намерение да придобие всички задгранични активи на руския петролен гигант.
Това се случва на фона на оспорвана надпревара, след като "Лукойл" сключи предварително споразумение с американската инвестиционна компания "Карлайл" миналия месец.
За момента нито една от участващите страни не е потвърдила информацията за новия играч.
За да бъдат продадени чуждестранните активи на "Лукойл", трябва сделката да бъде одобрена от американското министерство на финансите.
Активите на "Лукойл" включват рафинерията "Нефтохим" в Бургас и бензиностанциите на българска територия.
Поставеният срок за продажбата на чуждестранните активи е до 28 февруари.