По време на третото си излизане в открития космос астронавтите от НАСА замениха спектрографа и камерата на телескопа Астронавтите замениха спектрографа на телескопа “Хабъл”, предаде РИА Новости.
Днес те ще продължат ремонтните работи. “Третото излизане в открития космос продължи 6 часа и 36 минути и беше с час по-кратко от предишното. Инженерите Майк Гуд и Майк Максимино изпълниха запланираните задачи. Те смениха един от спектрографите на телескопа, а също така завършиха ремонта на една от камерите”, съобщи представител на НАСА. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.