Австралийските власти призоваваха населението на страната да яде камилско месо, за да бъде избегната екологическа катастрофа на Зеления континент.
Според последни проучвания броят на дивите камили в Австралия е достигнал 1 000 000 – най-големият в света. Камилската популация е толкова голяма, че застрашава пустинната екосистема и водоизточниците в нея. С цел да привлекат общественото внимание към проблема, властите възнамеряват да устроят в столицата Канбера „камилско барбекю“, на което ще бъдат поканени високопоставени правителствени чиновници. Камилското месо е питателно и по вкусови качества наподобява говеждото, твърдят авторите на правителствен доклад, алармиращ за проблема. Поради сходни причини Канбера призовава населението да консумира и повече месо от кенгуро, вместо телешко и овче, както са свикнали австралийците. Докато камилите замърсяват и пресушават пустинните водоизточници, дивите кенгура пък унищожават селскостопанската реколта. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.