Австралия сменя телефонните жици с оптика

https://blitz.bg/svyat/avstraliya-smenya-telefonnite-zhici-s-optika_news43211.html Blitz.bg

Австралия обяви днес създаването на национална телекомуникационна мрежа, която ще отвежда оптични влакна до домовете на австралийските граждани.

Австралийският премиер Кевин Ръд окачестви идеята като най-големия инфраструктурен проект в историята на страната. Стойността му възлиза на 43 милиарда австралийски долара (30 млрд. щатски долара). Целта е на мястото на досегашните телефонни жици да бъдат прокарани оптични влакна до всеки абонат. За осъществяването на проекта правителството ще си сътрудничи с частния сектор. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай