Австралийски модел: помагаш на икономиката, като ... си вземеш отпуск

https://blitz.bg/svyat/avstraliyski-model-pomagash-na-ikonomikata-kato-si-vzemesh-otpusk_news25859.html Blitz.bg

Австралийското правителство призова 11-те милиона наемни работници да ползват своя платен и неизползван годишен отпуск, за да помогнат на икономиката на страната, пише британският вестник "Телеграф".

Всеки австралиец има да ползва средно по 11 дни платен годишен отпуск. Ако се умножат по средната надница за страната, се получава внушителната сума от 20 млрд. долара. Кампанията е под благовидния надслов "Без отпуск няма живот". Властите всъщност се надяват онези, които се вслушат в призива, да отидат в австралийски курорти и по този начин да помогнат на изпадналата в рецесия икономика. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай