Австрия ще се оттегли от Европейската организация за атомни изследвания (ЦЕРН), заяви министърът на науката на страната Йохан Хаан, като се позова на загрижеността си по повод на държавния бюджет.
Годишната членска вноска за ЦЕРН на стойност 20 млн. евро представлява 70% от парите отпускани в Австрия за участие в международни институти и може да се използват за финансиране на други европейски проекти, заяви Хаан. “Чувствам се зле за всяко членство, което не можем да поддържаме”, посочи министърът. "Но трябва да се направи избор между продължаване на работата с ЦЕРН или с финансирането на други проекти в бъдеще", добави той. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.