Автобус се вряза в зрители на маратон в Стокхолм, рани шестима

https://blitz.bg/svyat/avtobus-se-vryaza-v-zriteli-na-maraton-v-stokholm-rani-shestima_news109613.html Blitz.bg

Автобус излезе от пътя, премина по няколко стъпала и връхлетя множеството, събрало се на оживен площад в Стокхолм за днешния маратон, като рани шестима души и предизвика паника сред зрителите, съобщи АП, позовавайки се на властите и на очевидци.

Чух два трясъка и първо си помислих, че има бой, но после видях как автобуса слиза по стъпалата едно по едно. Хората се разпищяха, а аз побягнах към паркирана наблизо полицейска кола за помощ, разказа очевидка.

От Кралската болница в шведската столица съобщиха, че при тях са били докарани един тежко ранен мъж, две по-леко пострадали жени и леко ранено едногодишно дете. Още двама души били откарани в друга стокхолмска болница. Всички ранени са пешеходци. В автобуса няма пострадали, уточнява БТА.

Причината за инцидента не е ясна. Транспортната компания „Кеолис”, на която е автобусът, е започнала разследване, посочи говорителка на стокхолмската компания за обществен транспорт. Шофьорът на автобуса също бил отведен в болница, но не бил ранен, добави тя.



Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай