Автобусна катастрофа погуби 21 човешки живота

https://blitz.bg/svyat/avtobusna-katastrofa-pogubi-21-choveshki-zhivota_news51123.html Blitz.bg

След автобусна катастрофа в Северно Перу загинаха 21 човека, съобщава АФП.

Автобусът е станал неуправляем и след като е излязъл от пътя е паднал в пропаст. Инцидентът се е случил на около 350 км от столицата Лима, съобщават от местните власти.

По официални данни за миналата година след различни пътни катастрофи в Перу са загинали общо 875 души, а над 5300 са били ранени. Като за една от основните причини за катастрофите се посочват тесните пътища, по които автомобили, камиони и автобуси се движат, когато пътуват в планината Анди. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай