Азърбайджан спира излъчването на всички чужди радиостанции от 1 януари

https://blitz.bg/svyat/azarbaydzhan-spira-izlachvaneto-na-vsichki-chuzhdi-radiostancii-ot-1-yanuari_news29011.html Blitz.bg

От 1 януари 2009 г. излъчването на чуждестранни радиостанции на националните честоти на Азърбайджан ще бъде спряно, реши тамошният Национален съвет за радио и телевизия.

Забраната засяга излъчването на местни честоти на радиостанциите "Би Би Си", "Гласът на Америка" и "Свобода". Взето е решение и за отнемане на лиценза на руската радиостанция "Европа плюс". "Лицензът за национални честоти за тези радиостанции няма да бъде удължен", заяви на пресконференция председателят на съвета Нушираван Магерамли. Той мотивира взетото решение с приетия принцип в азърбайджанското законодателство, според който на националните честоти могат да излъчват само местни радиостанции. Същевременно Магерамли отбеляза, че излъчването на чуждите радиостанции може да бъде реализирано чрез спътник, по интернет и чрез кабелните телевизионни оператори. От съвета вече бяха предупредили за подготвяното решение, което предизвика широк отзвук сред международните организации. Те призоваха азърбайджанското правителство да се въздържа от подобни стъпки. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай