Баба гангстер въртяла наркоимперия за 80 млн. паунда във Великобритания

Освен печалбите на наркотици, Мейсън е получавала социални помощи

https://blitz.bg/svyat/baba-gangster-vartyala-narkoimperiya-za-80-mln-paunda-vav-velikobritaniya_news1097397.html Blitz.bg

Престъпна група, водена от 65-годишната Дебора Мейсън, беше разкрита във Великобритания. 

Според „Гардиън“, тя е била известна в средите на наркодилърите като „гангстерската баба“ или „пчелата кралица“. От април до ноември 2023 г. наркобандата на Мейсън е доставяла тонове кокаин до различни британски градове. Стойността им се оценява на 80 милиона британски лири. 

Какво се случва? Баба дилър продава дрога в наш областен град Снимки

Възрастна жена е отговаряла за всичко, като е вербувала своите роднини и техни близки да се присъединят към групата. Сред членовете на бандата е имало дори млади майки, които често са водили малките си деца на сделки. 

Освен печалбите на наркотици, Мейсън е получавала социални помощи. Тя е харчила печалбите си за дизайнерски стоки и е планирала да си направи козметична операция в Турция. 

Служители са следили Мейсън и седем други членове на бандата от дълго време. Жената е осъдена на 20 години затвор. „Като майка, трябваше да давате пример на децата си, а не да ги развращавате“, каза съдията. 

Общо наркотиците, с които е разполагала бандата, са били на стойност 25-30 милиона паунда на едро, а уличната им стойност е достигала до 80 милиона паунда, заяви прокуратурата по време на изслушването за произнасяне на присъдата в петък.

Вълна от наркоудари в България Снимки

По-рано беше съобщено, че в Бразилия блогърката Данубия де Соуза Рангел, бивша съпруга на наркобарон, е била арестувана в родилното отделение с бебе на ръце. Тя е обвинена в пране на парите на престъпника. 

Коментирай