Българите в Л.А. се сбогуват с убитата от бившия си мъж Роси, семейството...

Вече е организирана сметка за дарение на нейно име (Rossie Gospodinova) в помощ на децата й, и за погребението

https://blitz.bg/svyat/balgarite-v-la-se-sboguvat-s-ubitata-ot-bivshiya-si-mazh-rosi-semeystvoto_news1112305.html Blitz.bg

Българите в Лос Анджелис се сбогуват с брутално убитата от бившия си съпруг Роси Господинова в неделя. Панихидата ще се отслужи в църквата „Св. Св. Кирил и Методий“ от отец Стефан и монах Климент. Това ще се случи около 11:45 – 12:00 РТ ч.м.вр.

Росица Господинова беше открита мъртва в дома си в Сан Хосе, Калифорния от по-големия си син преди седмица. За убийството й беше заловен и обвинен бившия й съпруг Венко Господинов.

Близки на семейството разказаха пред BG VOICE, че назад във времето е имало случаи на домашно насилие в дома на Венко и Роси. Двамата имат две деца.

Зверство в САЩ: Българин уби бившата си жена Роси в Калифорния Снимки

 

“Аз не мога да си представя по-силен човек от нея, да живее живота си с усмивка, всеки ден, да се радва на малки неща, които ние понякога забързани нямаме време да оценим и напълно насладим - плажа, концерт, чаша вино, чай или кафе… намираше начин да ЖИВЕЕ! с това искам да я запомня!”, каза за BG VOICE нейната приятелка Соня Кирова.

Росица Господинова е родена във Варна на 19 август 1967 г. Тя е възпитаник на френската гимназия IV ЕГ "Фредерик Жолио - Кюри" в родния си град. През 1991 г. завършва инженерство в Теническия университет там.

В САЩ се обучава в два колежа. От първият - Mission College взема диплома за бакалавър по бизнес, мениджмънт и маркетинг (CRM).

Вторият - Футхил в Лос Алтос Хилс й дава възможност да придобие сертификат за тревъл агент и през 2021 г. основава своя агенция "Rossie Travel" affiliate with Archer Travel Group (s.1952), за да продължи 5-годишният си опит, натрупан във Варненската "Интерсофт" (Intersoft, 2000-2005).

От 2016 г. едновременно работи и като професионален счетоводител (GAAP) към Unity Care Group LLC в района на Сан Франциско Бей. Доброволец и подпомага American Cancer Society, Marching Band на училището Homestead и Salvation Army (Sunnyvale).

Вече е организирана сметка за дарение на нейно име (Rossie Gospodinova) в помощ на децата й, и за погребението.  

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай