Любовта на жителите от окръг Пери на американския щат Алабама към новоизбрания президент на САЩ явно няма граници.
Трудно е по друг начин да бъде обяснено решението на окръжната комисия, която постанови всяка година да бъде честван празник, наречен Денят на Барак Обама. За съответното решение се обявиха наскоро четирима от петимата членове на комисията, а един бе против. Според решението Денят на Барак Обама, посветен на победата на сенатора-демократ от илинойс на наскоро проведените президентски избори в САЩ, ще се чества всяка година във втория понеделник от ноември. Авторът на идеята и член на окръжната комисия Албърт Търнър смята, че по този начин жителите на щата ще увековечат победата на Обама, която е помогнала на хората да вярват, че дори най-трудните цели могат да бъдат постигнати. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.