Белия дом: Обама не се е заразил в Мексико със свински грип

https://blitz.bg/svyat/beliya-dom-obama-ne-se-e-zarazil-v-meksiko-sas-svinski-grip_news45972.html Blitz.bg

Американският президент Барак Обама не се е заразил със свински грип по време на неотдавнашното си посещение в Мексико, предаде АП.


“От тази визита няма да има никакви последствия за президента”, заяви прессекретарят на Белия дом Робърт Гибс. Броят на починалите от вируса на свинския грип в Мексико достигна 81 души, съобщиха здравните власти в страната. Симптоми на болестта са регистрирани у 1300 души. Учебните занятия в Мексико сити са отменени до 6 май. Световните агенции предадоха, че свински грип е открит у 8 ученици в Ню Йорк, двама жители на Канзас и седем жители на Калифорния. Световната здравна организация е на мнение, че болестта може да се превърне в пандемия. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай