Курсантите в Академията на министерството на вътрешните работи на Беларус започнаха да изучават езика на жестовете, съобщиха от ведомството.
"В Академията на министерството на вътрешните работи на Беларус експериментална група от 30 курсанти започна да изучава езика на глухонемите", се казва в съобщението. Според представители на министерството занятията се водят от служители в "Общественото обединение "Белоруско общество на глухонемите" и преподаватели от факултета за специализирано образование към Белоруския държавен педагогически университет "М. Танк" "инициативата е насочена към реализирането на "Държавната програма за безпрепятствена среда за дейност на лицата с физически недъзи за 2007-2010 г.", подчертаха от министерството. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.