Берлускони няма спирачки, Финландия пак го отнесе

https://blitz.bg/svyat/berluskoni-nyama-spirachki-finlandiya-pak-go-otnese_news47309.html Blitz.bg

Италианският премиер Силвио Берлускони пак прояви странното си чувство за хумор, сега по адрес на Финландия, с изявлението, че обича финландките, но само ако са пълнолетни, а се подигра и на финландското архитектурно наследство.

"Обичам Финландия и финландките, стига да са пълнолетни", заяви Берлускони на културна проява в кметството в Рим. Думите му бяха очевиден намек към неотдавнашните обвинения на съпругата му Вероника Ларио, която го упрекваше, че обича да общува с непълнолетни момичета. "Сега ще кажат, че има опасност да скъсам с финландското правителство, но помня, че като бях там, искаха непременно да ми покажат нещо. Тръгнахме рано сутринта и три часа пътувахме до някаква дървена църква от ХVІІІ век, която у нас щеше да бъде разрушена", добави Берлускони, хвалейки несравнимите качества на италианското архитектурно наследство. През 2005 г. той предизвика остра реакция от финландското правителство, когато заяви, че му се е наложило "да приложи всичките си умение на плейбой и дори да ухажва президентката на Финландия", за да извоюва разполагане на централата на Европейската агенция за сигурност на храните в северния италиански град Парма. Хелзинки също се състезаваше за приемане на агенцията. Тогава посланикът на Италия в Хелзинки бе извикан във финландското министерство на външните работи, което изрази пред него "изумлението на финландското правителство след изказванията на Силвио Берлускони за президентката Таря Халонен". /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай