Бездомни кучета в Лондон – изхвърлят ги заради кризата

https://blitz.bg/svyat/bezdomni-kucheta-v-london-izhvarlyat-gi-zaradi-krizata_news27812.html Blitz.bg

"Battersea" е един от най-старите приюти за бездомни животни във Великобритания. Той работи от над един век в южната част на Лондон. През 2008 г. броят на изоставените домашни любимци нарасна, казват от приюта и свързват тази тенденция с финансовата криза.

Най-вероятно собствениците на домашни животни вече не могат да ги хранят и издържат и просто ги оставят на улицата. Годишно в приюта се приемат около 8 000 кучета. През 2008 г. броят им нарасна с хиляда. Служителите в центъра смятат, че броят им може да се увеличи още и призовават хората добре да размислят, преди да се сдобият с домашен любимец. РИА “Новости” отбелязва, че животните остават в "Battersea", докато не им бъде намерен нов стопанин. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай