Бивш главнокомандващ НАТО: Нито един генерал от Алианса не иска да воюва с Русия

https://blitz.bg/svyat/bivsh-glavnokomandvasht-nato-nito-edin-general-ot-aliansa-ne-iska-da-voyuva-s-rusiya_news601891.html Blitz.bg
Нито един генерал от Североатлантическия алианс не иска да воюва с Русия. Такова мнение изразил бившия главнокомандващ на ОВС на НАТО в Европа генерал Филип Брийдлав за полското издание Onet в интервю под заглавие „Gen. Philip Breedlove dla Onetu: Rosja wysłała NATO jasny sygnał”.
 
„Руснаците бързо се учат от грешките си, например направените преди 10 години в Грузия” – признава генералът.
 
Според генерала, най-голямо предизвикателство за Алианса ще бъде интеграцията на отбранителните програми на отделните страни-участнички в НАТО. Той например отбелязал, че до неотдавна членовете на Алианса можели да реагират на предизвикателствата след 30-40 дни, а сега, според Брийдлав, срокът е съкратен до 5 денонощия.
 
„Ние изменихме начина на мислене за готовността. Някога това бяха 365 дни. Това не отговаря на предизвикателствата, които сега ни отправя Русия” – пояснява генералът.
 
По-рано генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг заяви, че Алиансът продължава да търси пътища за диалог с Русия.

Превод: БЛИЦ
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай