Бивш президент на Южна Корея почина

https://blitz.bg/svyat/bivsh-prezident-na-yuzhna-koreya-pochina_news57973.html Blitz.bg

Бившият президент на Южна Корея и носител на нобелова награда за мир Ким Дае Юнг е мъртъв, предаде ДПА.

"Ким почина в болницата", съобщи говорител на клиниката "Severance" в Сеул. Бившият държавен глава на Южна Корея бе на възраст от 83 години. Здравословното му състояние от дълго време на насам не бе блестящо. Някогашният дисидент на южнокорейския военен режим бе президент на страната в продължение на 5 години до февруари 2003 година. 

Той получи нобеловата си награда за мир през 2000 година за заслуги към демократизацията на страната и защита на човешките права, както и помиряването със Северна Корея. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай