“Блъди Мери” стана на 75 години

https://blitz.bg/svyat/bladi-meri-stana-na-75-godini_news25262.html Blitz.bg

Коктейлът “Блъди Мери”, създаден по време на Голямата депресия, отбеляза 75-ата си годишнина.

Както отбелязва NBC, в Ню Йорк 1 декември беше обявен за ден на “Блъди Мери” /”Кървавата Мери”/. В чест на юбилея на Таймс скуеър имаше празненства, на които можеше да бъде поръчан коктейлът на цената от 1933 г. – 99 цента. Коктейлът от доматен сок, водка и други съставки е измислен от френския барман Фернан Петио през 20-те години в Париж. След това Петио отива да живее в САЩ, което съвпада с отмяната на сухия режим и началото на Голямата депресия. Петио доразвива коктейла си, който първоначално се казва ”Червен чук” /думата “кървав” била сметната от властите в САЩ за прекалено груба/. С времето коктейлът с новото си название придобива изключителна популярност, отбелязва ЛентаРу. Трябва да се отбележи, че името Мери в названието на коктейла погрешно се асоциира с английската кралица Мария І Тюдор. Ройтерс посочва, че името е свързано най-вероятно със сервитьорката Мери, работила в бар Bucket of Blood в Чикаго. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай