Блумбърг иска да се кандидатира за трети мандат като кмет на Ню Йорк

https://blitz.bg/svyat/blumbarg-iska-da-se-kandidatira-za-treti-mandat-kato-kmet-na-nyu-york_news16810.html Blitz.bg

Кметът на Ню Йорк Майкъл Блумбърг съобщи, че желае да се кандидатира за трети мандат главно заради настоящата финансова криза.

Кметът поиска от Общинския съвет да промени сегашните разпоредби, които предвиждат, че този пост може да бъде заеман само два мандата от по четири години. Блумбърг беше избран за градоначалник през 2001 г. и преизбран през 2005 г. Вторият му мандат изтича през 2009 г. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай