БМВ със спад на продажбите в САЩ

https://blitz.bg/svyat/bmv-sas-spad-na-prodazhbite-v-sasht_news16655.html Blitz.bg

Германският автомобилен концерн БМВ отбеляза сериозен спад в продажбите си на американския пазар през септември, съобщава немският таблоид “Билд”.

Общо 18 506 автомобила от марките БМВ и Мини са продадени, а това е с 25,8% по-малко отколкото преди година по това време, съобщиха от концерна в Ню Джърси. Общо през тази година са продадени 236 327 превозни средства от баварската марка, което е минус 4,8%. Американският автомобилен пазар страда жестоко от въздържанието на потребителите заради високите цени на горивата и финансовата криза. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай