Производителят на луксозни лимузини "BMW" завърши на червено първото тримесечие на годината, регистрирайки чиста загуба от 152 милиона евро, се казва в изявление на концерна
За същия период на предходната година германският автомобилен гигант е спечелил 487 милиона евро. "BMW" се въздържа от прогнози за 2009 г. като цяло. На фона на големите трудности, завладели финансовите пазари, ние ще се фокусираме върху нашите усилия за подобряване на ликвидността ни, се казва в изявление на изпълнителния директор на концерна Норберт Райтхофер. През първите три месеца на годината "BMW" е продала общо 267 637 автомобила в сравнение с 405 595 продадени за същия период на миналата година. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.