Болните от новия грип в Китай достигнаха 50 души

https://blitz.bg/svyat/bolnite-ot-noviya-grip-v-kitay-dostignaha-50-dushi_news51043.html Blitz.bg

Броят на случаите на заразяване на хора с грипния вирус A/H1N1 в Китай до петък вечерта достигна 50, съобщиха от китайското министерство на здравеопазването.

Това означава, че за последното денонощие са открити нови 12 случая на болестта, като при един от тях в провинция Гуандун един човек се е заразил от свой познат, наскоро пристигнал от чужбина. Гуандун е на първо място и по брой на болните в континенталната част на страната, като шестима души се лекуват. Петима са болните в столицата Пекин, четирима - в Шанхай. Официално са потвърдени 20 случая в Хонконг и 11 - в Тайван. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай