Болните от новия грип във Великобритания вече са 55

https://blitz.bg/svyat/bolnite-ot-noviya-grip-vav-velikobritaniya-veche-sa-55_news47888.html Blitz.bg

Броят на заразените с грипния вирус A/H1N1 се увеличи с още 7 души в неделя и достигна 55 човека, съобщи говорителка на британското министерство на здравеопазването.

Между новите заразени са двама възрастни и 4 деца от Лондон и възрастен човек от източна Англия. Всички те са се заразили от вече болни хора. 50 са болните англичани и 5 шотландци в страната. “Досега всички заразени в Обединеното кралство са в лека фаза на болестта, а диагностиката и лечението са извършени навреме”, посочи говорителката. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай