Братът на Дейвид Милибанд пое министерството на енергетиката и за борба с промените на климата

https://blitz.bg/svyat/bratat-na-deyvid-miliband-poe-ministerstvoto-na-energetikata-i-za-borba-s-promenite-na-klimata_news16918.html Blitz.bg

Ново министерство на енергетиката и борбата с промените на климата беше създадено днес във Великобритания, потвърди канцеларията на премиера Гордън Браун.

Британският премиер прави днес големи промени в правителството си. Създаването на новото министерство е резултат на повишеното значение на енергийната сигурност и ефективното изразходване на енергията в условията на световна икономическа криза и повишаване цените на енергоносителите, а също така да засили работата за борба с промените в климата, на която по традиция Великобритания отдава голямо значение както на национално, така и на международно равнище, посочва РИА “Новости”. Начело на новото министерство ще бъде 38-годишният британски политик Ед Милибанд, който досега ръководеше апарата на британския кабинет. Неговият по-голям брат Дейвид Милибанд в момента е външен министър на страната. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай