Бразилия иска обединяване на Г-8 и Г-20

https://blitz.bg/svyat/braziliya-iska-obedinyavane-na-g-8-i-g-20_news18139.html Blitz.bg

Бразилия иска Групата на 20-те богати и развиващи се страни да стане обединение, което да е в състояние да се справя с международни финансови кризи, предаде АФП.

Бразилското предложение за новото обединение направи финансовият министър на страната Гуидо Мантега. Руския министър на външните работи Сергей Лавров направи изказване в същия дух, като предложи към групата Г-8 да се прибавят нови членове. Междувременно групата заяви желанието си да използва всички средства за справяне с кризата, обхванала финансовите пазари. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай