"Бритиш Телеком" ще съкрати 15 000 служители през годината

https://blitz.bg/svyat/british-telekom-shte-sakrati-15-000-sluzhiteli-prez-godinata_news48583.html Blitz.bg

Британският телекомуникационен гигант "Бритиш Телеком" обяви днес съкращаването ан още 15 000 работни места до края на годината.

През 2008 г. компанията с клонове в целия свят вече съкрати 10 000 души. Настоящото изявление дойде веднага след обявяването на данните за загубите на компанията, които само за първите три месеца на годината са достигнали 1,3 млрд. паунда. Пенсионният фонд на компанията също търпи загуби и дефицитът му по експертни оценки може да достигне 11 млрд. паунда. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай