Броят на болните от новия грип в САЩ надхвърли 5 000 души

https://blitz.bg/svyat/broyat-na-bolnite-ot-noviya-grip-v-sasht-nadhvarli-5-000-dushi_news49204.html Blitz.bg

Броят на официално потвърдените случаи на заразените с гпирния вирус A/H1N1 в САЩ достигна 5 123, съобщиха от американския Център за контрол и превенция на заболяванията към министерството на здравеопазването на страната.

Според данните на центъра болестта е регистрирана в 48 щата. Най-много са заболелите в Илинойс (696), Тексас (556) и Калифорния (533). Досега от болестта в САЩ починаха петима души – трима в Тексас, един в щата Вашингтон и еидн в Аризона. Заболяването протича твърде меко в начален стадий и лекарите се опасяват, че част от болните може изобщо да не се обърнат за медицинска помощ. Общо в света са потвърдени 8 829 случая на заразяване в 40 държави. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай