Въпреки старото правило, че парите не правят щастието, тяхната липса води до нещастие и тъга.
До този извод стигат психиатри от Асоциацията за изследване на депресията в Торино. Според тях хората, страдащи от депресия и патологично безпокойство, са се увеличили с 30% в последно време, съобщава Pronto Sofia.
35 % от обърналите се за помощ към Асоциацията през последните осем месеца изтъкват като виновник за състоянието си финансовата криза. Нестабилността, невъзможността да се правят проекти, страхът от бъдещето, дълговете преди време бяха причина за 10% от депресията при пациентите. Днес тези фактори са причина за 35% от случаите на депресия.
68% от младите хора и 75% от възрастните пациенти смятат финансовата криза за виновник за депресията си. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.