Броят на недохранените деца в Зимбабве се е увеличил с две трети в сравнение с миналата година, съобщиха от хуманитарната организация "Спасете децата", предаде БиБиСи.
В последния си доклад базираната във Великобритания агенция прави заключение, че някои деца „чезнат заради недостиг на храна".
За януари ще има недостиг на храна от 18 000 тона и организацията призовава международните донори да увеличат помощите.
Според доклада 5 млн. души или 50% от населението на Зимбабве страда от недостиг на храна. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.