Буш оставя след себе си рекорден бюджетен дефицит

https://blitz.bg/svyat/bush-ostavya-sled-sebe-si-rekorden-byudzheten-deficit_news28233.html Blitz.bg

Администрацията на американския президент Джордж Буш призна, че ще остави на наследника му на поста Барак Обама значителен бюджетен дефицит, но не коментира дали може да достигне един трилион долара.

Говорителят на Белия дом Тони Фрато добави, че настоящата администрация няма да представи втори план за икономическо възстановяване в рамките на 29-те дни, които остават до края на мандата му. По-рано бъдещият вицепрезидент Джоузеф Байдън заяви, че Барак Обама и неговия екип ще наследят на 20-ти януари дефицит в размер на повече от трилион долара. Това е най-големият бюджетен дефицит в историята на САЩ. Фрато обясни размера на дефицита с рецесията и спада на приходите на държавата и с разходите, които бяха одобрени за борба с кризата и плана от 700 млрд. долара за икономическо възстановяване. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай