Буш се среща със Саркози и Барозо

https://blitz.bg/svyat/bush-se-sreshta-sas-sarkozi-i-barozo_news18587.html Blitz.bg

Президентът на САЩ Джордж Буш ще се срещне през уикенда с френския държавен глава Никола Саркози и председателят на европейската комисия Мануел Барозо.

Буш е поканил двамата представители на ЕС на вечеря в резиденцията си Кемп Дейвид, за да обсъдят и да се посъветват за проблемите свързани със световната финансова криза. В момента Саркози и Барозо водят разговори в Канада. Буш вече е провел телефонни разговори със Саркози, канцлерът на Германия Ангела Меркел и британският премиер Гордън Браун във връзка с кризата. В понеделник на гости на американския държавен глава в Белия дом бе премиерът на Италия Силвио Берлускони. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай