Президентът на САЩ Джордж Буш, който вчера беше на прощално посещение в Ирак, замина от Багдад за Афганистан. Самолетът на американския лидер се приземи рано сутринта местно време на авиобазата Баграм, намираща се на 50 км северно от Кабул.
По съображения за сигурност предварително не беше съобщено за посещението на Буш в Афганистан, както и в Ирак. Практически веднага след кацането си на летището в Баграм Буш се срещна с войниците и офицерите от дислоцираната там американска част. Обръщайки се към военнослужещите, Буш заяви, че настоящата ситуация в Афганистан кардинално се отличава от съществувалата в страната до свалянето на талибаните и групировката “Ал Кайда”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.