Буш: Скандалът около “Абу Гариб” е разочарованието на моето управление

https://blitz.bg/svyat/bush-skandalat-okolo-abu-garib-e-razocharovanieto-na-moeto-upravlenie_news26079.html Blitz.bg

Американският президент Джордж Буш заяви, че измъчванията и издевателствата на американски военнослужещи над затворници в “Абу Гариб” в Ирак са “ужасното разочарование” на неговото управление.

“Абу Гариб” бе ужасно разочарование. Трябва да призная, че не бях там, но бях главнокомандващ на въоръжените сили, където станаха всички тези позорни действия, създали абсолютно невярна представа за Америка и нашите военнослужещи”, заяви Буш в интервю за арабската телевизия “MBC-TV”. Стенограмата на интервюто бе разпространена във Вашингтон от пресслужбата на Белия дом. Буш съобщи също, че стабилизирането на ситуацията в Ирак “отне повече време, отколкото мислех”. “Убеден съм, че историята ще каже, че Буш е можел да направи нещо по-добро тук или нещо по-добро там, но от стратегическа гледна точка аз съм убеден, че идеята за прокарването на свободата в този регион, решението на палестинско-израелския въпрос въз основа на създаването на две държави, освобождаването на Ирак и помощта за иракчаните да осъществят своя суверенитет, както и отпорът, даден на Иран, бе правилно”, добави той. По думите му по-късно хората, “когато анализират обективно това управление”, ще осъзнаят какви цели си е поставил като президент в Близкия Изток. “Бих искал да се надявам, че те ще ме помнят като Джордж Буш – човек, който уважава тяхната религия, уважава човешките права и човешкото достойнство и се моли за мир”, каза президентът, визирайки населението в региона. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай